DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

Myslivecký kroužek - Zajíčci z Troubelic

 

Dne 3.2. 2017 jsem složila zkoušku z myslivosti na OMS Olomouc a získala LOVECKÝ LÍSTEK :-)

TEĎ JE I ZE MĚ MYSLIVEC :-) Teorii mám za sebou a teď jen naslouchat zkušeným a teorii vyzkoušet v praxi. Moc se na to těším, manželovi asistuji již více než 12 let, a vzhledem k lásce k přírodě to snad nebude taková dřina!  

Děkuji za podpostu MS Troubelice Bradlo, zejména Ing. Bohuslavu Nevěřilovi a Jarovi Kunertovi.                                                                                                                                                                                                                   MYSLIVOSTI ZDAR

 

 

                                                                                                                                    leden 2017

Tak je tu nový rok 2017 a my pokračujeme v přikrmování, protože nám po vánocích nasněžilo a je třeba dát zvěři dobroty, které nemohou kvůli sněhu najít :-)

Začínáme se učit nové věci, plníme úkoly v soutěži - Liščí stopou, učíme se manipulovat se zbraní na nečisto a děláme sborku a rozborku :-) což nás velmi baví :-) a připravujeme se na další soutěže.

 

 

 

Krásné Vánoce i zvěři v lese!                                                                                          prosinec 2016

Nazdobili jsme stromeček dobrotama :-) Jablíčka, kukuřice, mrkvička, oříšky, seno do krmelce..... ještě není sníh, ale dobroty zmizí jistě velice brzy.

Zajíčci přejí krásné Vánoce :-)

Začíná říjen....

Začínáme přikrmovat.... 

učíme se nové věci.....

soutěžíme s OMS Olomouc - LIŠČÍ STOPOU :-) a hledáme odpovědi na záludné otázky :-)

 

                                                                                                září 2016

Začínáme další školní rok a jsme zase o kus větší a po prázdninách plní energie :-)

Máme svůj krmelec kousek od klubovny v lese Káriku a v době nouze jej budeme navštěvovat, přikrmovat a pozorovat stopy kolem něj!

Zase nás čeká spousta nových informací, výletů, přehlídka trofejí, soutěže ZST a jiné parádní věci :-)

 

 

PODĚKOVÁNÍ                                                                                                    září 2016

Začal nový rok, kdy se zase po prázdninách začneme potkávat v kroužku Zajíčků...

Já, ing. Kateřina Jakůbková, jako vedoucí kroužku, bych ještě před tím ráda poděkovala:

- společnosti EKO-UNIMED s.r.o. Medlov - panu Mgr. Daliboru Horákovi za jeho přízeň a  finanční podporu našeho kroužku. Dar byl použit na nákup výukových materiálů pro děti (magnetické tabule, knihy, dřevěná pexesa, razítka stop, plodů a listů dřevin, poznávací kola....). VELICE DĚKUJEME

- panu ing. Josefu Vytřísalovi, starostovi obce Kamenná, myslivci, který nám věnoval do kroužku shozy a trofeje srnčí a jelení zvěře. Každý kousek je něčím originální a poslouží k výuce a získávání nových poznatků nejen o vývoji paroží. MOC DĚKUJEME !

- OMS Olomouc, RNDr. Jiřímu Zbořilovi za bezva průběh Zlaté srnčí trofeje v květnu 2016 a podporu kroužku drobnými reklamními předměty a poháry pro místní kolo ZST.  DĚKUJEME.

- MS Troubelice Bradlo, Jardovi Kunertovi a jejím člemům za pomoc s místním kolem ZST na Šamšule v květnu 2016 a za občerstvení. DĚKUJEME

- a také děkuji rodičům za vstřícný přístup  a podporu :-) DĚKUJI

- děkuji za pozvání a bezva přípravu na místních kolech ZST  a to Veverkám z Daskabát a Poštolkám ze Štěpánova! JSTE BEZVA

 

OKRESNÍ ZLATÁ SRNČÍ TROFEJ !                                                                         28.květen 2016

Dne 28.5.2016 jsme se zúčastnili soutěže a výsledky byly úžasné! Je vidět, že se ty naše děti věnují přírodě a zvěři s láskou a že se novým věcem učí velice rády !   Děkuji i rodičům za podporu !

Výsledky:

kategorie 0  .. velice těsné vítzství !!!!

3. místo     Filip Gogolka            119 bodů

4. místo    Štěpán Jakůbek         117 bodů

10. místo     Emma Hanáková     100 bodů

12. místo Beno Slovák                  95 bodů

Kategorie A: první rok na soutěži, velmi dobré umístění v polovině....

15. místo     Martin Kropáč         84 bodů

16. místo     Vilém Urbánek      74 bodů

 

 

Naše místní ZLATÁ SRNČÍ TROFEJ  na Šamšulce pod Bradlem !                                   květen 2016

Ačkoli s počasí netvářilo, nakonec nám nepršelo a chvílemi sluníčko otevřelo oči a svým úsměvem nás teple pohladilo :-)

Soutěž byla velice vydařená. Zúčastnily se jí děti z kroužku Zajíčků a také děti, které byly na akci Otevírání studánek. Současně se soutěží jsme otevřeli společně studánky po zimě, opěkly buřty a pobavili se. Dokonce se nakonec soutěže zúčastnili i naši dospěláci a to vám byla legrace!!! Si představte, že máme v našich lesích prase POLNÍ !!! Všechny fialové květy bylin jsou Šmoulí kvítek !!!!  To se děti nasmály! Už vědí více, než ti naši dospěláci myslivci :-)

Foto našich vítězů :-)

Zajíčci:

1. Štěpánek Jakůbek

2. Emmička Hanáková

3. Filda Gogolka

4.+5. Marťa Kropáč a Vilda Urbánek

Dospěláci:

1. Luděk Jakůbek

2. Petr Ponížil

3. Jarda Kunert

 

NAŠE ÚSPĚCHY

1.5.2016 jsme se zúčastnili soutěže v Daskabátu u Veverek. Bezva organizaci a náročnou stezku a jenotlivá stanoviště zvládla vedoucí Zdenička zorganizovat na jedničku. Moc díky za pozvání :-)    Opět naše zlatíčka bodovala :-)

3. místo Filip Gogolka

5. místo Štěpán Jakůbek

7. místo Emma Hanáková

13. místo Vilém Urbánek

15. místo Martin Kropáč

 

7. 5.2016 jsme se zúčastnili soutěže ve Štěpánově u Poštolek. Děkujeme vedoucímu Václavu Novákovi za pozvání. Naše děti zde uspěly a umístily se na krásných místech.Soutěž byla náročná, ale bezvadně zorganizovaná a myslím si, že i děti se něco nového naučily.

kategorie 0

1. místo Filda Gogolka

4. místo  Štěpánek Jakůbek o 1 bod od třetího místa :-(

7. místo Beno Slovák

8. místo Emmička Hanáková

 

 

 

 

 

                                                                                                            březen 2016

V březnu jsme si vyrazili na výlet do Příkaz, na chovatelskou přehlídku trofejí. Vysvětlili si rozdíly v paroží, ukázali si jednotlivé druhy trofejí, porovnali medailové  trofeje.... Prostě poznali nové věci.

 

 

 

Ahoj přátelé !                                                                                                31.1.2016

Nový rok jsme začali učením na přicházející soutěže - místní kola Zlaté srnčí trofeje. Procvičovali jsme bylinky, stromy, stopy zvěře, kynologii, popisy zvěře, občas jsme si zkusili i nějaké testy na nečisto. Je toho spousta, tak snad se nám nějaká ta soutěž povede a vyhrajeme :-)

.

 

                                                                                                                         11.12.2015

Poslední setkání v roce 2015 :-)

S dětmi jsme zajeli na krmelce v Kárniku a dali zvěři dobroty - jablíčky, ječmen, kukuřici, seno, kaštany.....

Pak jsme v kubovně zopakovali popisy zvěře, naučili jsme se popisu paroží, vysvětlili rozdíl mezi parožím a rohy.... a těšíme se na další setkání, kdy si uděláme opět malý testík, kde si děti prověří, kolik si toho pamatují a co je třeba se ještě doučit.

Všem přejem hodně zdraví, pohody v dalším roce a lovu zdar :-)

 

 

                                                                                                                                    13.11.2015

Procházka lesem...

Na lesní cestě poznáváme nejen větvičky jehličnanů ale i šišky, větvičky listnáčů, stopy zvěře v hlíně mezi listím.... Děti jsou všímavé, zvídavé a velice šikovné. Dokonce jsme potkali na jedné z procházek bedlu a posbírali nepořádek, který v lese lidé zanechali (plastové a skleněné láhve, sáčky). Vždy nás doprovází naše fenka Arinka, která se ovšem nerada fotí :-)

 

                                                                                                                                            9.11.2015

Ahoj všichni !

Tak jsme v říjnu zahájili "kroužkování" Zajíčků z Troubelic!

V kroužku se scházíme v pátek od 15 hod do 17 hod. Projdeme se lesem, povíme si zajímavosti, poznáváme stromy, zjišťujeme, jak se sedí na kazatelně, Arinka (fenka irského teriéra) nám z houští nažene srnčí a někteří z nás jsou v úžasu, že živou srnu ještě neviděli!

V klubovně se učíme myliveckou mluvu, popisy zvěře, poznáváme zvěř, soutěžíme, povídáme si, i na hraní a mlsání se najde čas! Máme i malého maskota, není to tedy zajíček, ale zakrslý králíček!

Děti jsou moc šikovné! Ověřily si své znalosti nabité za těch pár dní malým testem a dopadl velice dobře! Jste šikulky!

Těším na další setkání! 

Myslivosti Zdar!        Katka 

 

Vítejte na stránce Myslivecký kroužek                                              5.9.2015

Jmenuji se Kateřina Jakůbková, bydlím v Troubelicích. Mám vystudovanou vysokou technickou a pedagogickou školu, další vzdělání jako podnikový ekolog a lesní pedagog. V současné době jsem adeptem mysliveckého sdružení Bradlo Troubelice a budu vykonávat kurz a zkoušky z myslivosti.

V r.2008 se nám s manželem Luďkem narodil syn Štěpánek, kterého od malička zajímala zvířátka a příroda. Manžel je myslivec a tak ho podporuje. V loňském roce Štěpánek navštěvoval myslivecký kroužek v Oboře na vlnách. Z důvodu velkého zájmu místních dětí jsem se rozhodla "odtrhnout" a lásku k přírodě a zvěři podpořit nejen u syna, ale i u jiných dětí i z Troubelic. Proto jsem se zúčastnila kurzu, který mi dal základy a spousty zkušeností jiných lidí zapálených pro myslivost pro vedení kroužku. V říjnu tohoto roku bych ráda začala s vedením kroužku dětí 2. a 3. třídy, které jsou na tom podobně jako náš syn, a něco je naučila. Přitom bychom si také hráli a soutěžili. V červnu bychom se zúčastnili i krajské soutěže O zlatou srnčí trofej, kterou podporuje OMS Olomouc, které je i garantem našeho kroužku, abychom si ověřili, co jsem se za ten rok naučili. Ti úplně nejlepší, ti se zlatou medailí, se účastní kola celorepublikového! Štěpánek se první rok ve své kategorii z 35 dětí umístil na krásném 6. místě!

Pokud víte, že příroda a myslivost vaše dítě zajímá, přihlaste ho do kroužku! Přece jenom budeme moc rádi, když ukážeme, že myslivec není jen střelec, ale je to i člověk, který se o zvěř stará, umí poznat zvuky lesa a každé zvěře, pozná vše, co se v lese mihne, zná tradice a ctí je, umí se v lese chovat tak, jak se má....  Seznámíme se i trošku s prací lesníka, naučíme se poznávat stromy, keře a rostlinky.  Budeme chodit i do lesa a navštívíme i oboru a jiné kroužky, Liščata a Koloušky.  Přijďte a uvidíte.  smiley

Další info:

  • Podporováno OMS Olomouc
  • Budu žádat o podporu MS Troubelice Bradlo
  • Pojištění u pojišťovny Halali (zajišťuje OMS Olomouc)
  • Kroužek zdarma
  • Poplatky na cestovné, výlety, sváču na cestu
  • Od ledna cca 20 Kč na pracovní listy pro děti za měsíc
  • Začínáme v říjnu, u nás doma - sídliště, kapacita omezena, kdo dřív přijde….
  • Více mě teď nenapadá, pište, volejte. Bývám na služebkách, když tel.nezvednu, pošlete sms, ozvu se co nejdříve. 734 215 125, katy1@seznam.cz

    Těším se ! Katka